ORGANIZATOR GŁÓWNY

Wszyscy tylko mówią. Mówią, że musimy, że powinniśmy, że najwyższy czas. Że planeta umiera, że lasy płoną, że zaraz zabraknie nam wody. I że już nie ma czym oddychać. A hasło ECO powiewa na sztandarach wszystkich partii politycznych i jestem marketingowym sloganem wielkich koncernów i korporacji.

I co z tego?

Dwa lata temu założyliśmy Fundację Czyste Powietrze. Nie po to by mówić, ale by działać. Bez flashów, kamer i dopalanych postów w mediach społecznościowych.  Od tego czasu byliśmy w co siódmej gminie w Polsce. Zorganizowaliśmy setki spotkań z mieszkańcami, by pokazać im, że jakość powietrza zależy w dużej mierze od nich. Że mają wpływ. W rezultacie udzieliliśmy prawie 30 tysięcy bezpłatnych konsultacji i pomogliśmy złożyć kilka tysięcy wniosków, by zmienić nieefektywne źródła ciepła. Czytaj: by wymienić piece-kopciuchy, od których duszą się nasze wsie i miasteczka.

Po co to robimy? Bo wiemy, że to nie hasła i slogany zmieniają świat, ale działanie u podstaw. I że w tej potyczce o klimat zwyciężymy tylko wtedy, jeśli każdy odrobi swoje zadanie.

Każdy, czyli ty też.

Dziś chcemy poderwać do działania innych. Pokazać, że się da, i pokazać, jak to zrobić. Na dużą skalę. Dlatego już w czerwcu 2020 organizujemy wydarzenie on-line, którego w naszej przestrzeni publicznej dotąd nie było:
TOGETAIR 2020. Razem dla klimatu.

Z przedstawicielami rządu, biznesu i lokalnych społeczności. I z Twoim udziałem.

Poznaj szczegóły wydarzenia i dołącz do nas.

Bo bez Ciebie to nie będzie miało sensu.

 

WSPÓŁORGANIZATORZY

Młodzi dla Polski to stowarzyszenie powstałe w ramach rozszerzenia działalności organizacji uczelnianej powstałej w 2012 roku w murach Uniwersytetu Warszawskiego. Jej członkami są studenci i absolwenci z uniwersytetów w całej Polsce. Poprzez organizowanie projektów kulturalnych, inicjowania debat społeczno-politycznych, działalności formacyjnej i charytatywnej, stowarzyszenie Młodzi dla Polski chce konsekwentnie budować świadomość narodową, oraz wspierać aktywność obywatelską wśród młodych ludzi.

Fundacja Pozytywnych Idei to inicjatywa, która jest uzupełnieniem działań grupy CreativeHarder. Wspiera kreatywne podmioty, instytucje i osoby. Podmiot jest współorganizatorem akcji społecznych, wydarzeń proekologicznych i inicjatyw na rzecz środowiska, np. Dzielnica Wisła, One Day, Szczyt Klimatyczny TOGETAIR. Przyczynia się do promocji utalentowanych sportowców, artystów i działaczy.