Szczyt Klimatyczny TOGETAIR2023 partnerem finału VI edycji konkursu Stena Circular Economy Award - Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2024
Przejdź do treści
  • English

Aktualności

Najważniejsze wydarzenia ekologiczne w Polsce

Szczyt Klimatyczny TOGETAIR2023 partnerem finału VI edycji konkursu Stena Circular Economy Award

Szczyt Klimatyczny TOGETAIR2023 partnerem finału VI edycji konkursu Stena Circular Economy Award


Już po raz szósty, Stena Recycling inspiruje firmy oraz studentów do wdrażania rozwiązań z obszaru gospodarki obiegu zamkniętego. W tym roku, partnerem finału konkursu został Szczyt Klimatyczny TOGETAIR2023. Podczas pierwszego dnia Szczytu, 19 kwietnia, poznamy tegorocznych Liderów Gospodarki Obiegu Zamkniętego.

– „Zmiana istniejącego, linearnego modelu gospodarczego na model oparty na cyrkularności wymaga edukacji, zaangażowania i czasu. Napędza ją wymiana pomysłów i doświadczeń, które inspirują i stanowią podstawę wielu nowych partnerstw, których celem jest wdrożenie rozwiązań GOZ. Właśnie dlatego zainicjowaliśmy konkurs Stena Circular Economy Award. Cieszymy się, że w tym roku dzięki współpracy ze Szczytem Klimatycznym TOGETAIR2023 najlepsze praktyki GOZ realizowane na naszym rynku zostaną przedstawione podczas tak ważnego wydarzenia” – mówi Aleksandra Surdykowska PR & Marketing Manager Stena Recycling

W tym roku finał konkursu odbędzie się podczas IV edycji Międzynarodowego Szczytu Klimatycznego TOGETAIR2023. W bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego, na zakończenie pierwszego dnia wydarzenia, zostaną ogłoszeni zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu Stena Circular Economy Award  organizowanego przez Stena Recycling – Liderzy Gospodarki Obiegu Zamkniętego. 

Inicjatywa TOGETAIR łączy różne instytucje i środowiska w Polsce, w szczególności administrację rządową i samorządową, instytucje naukowe, biznes, sektor pozarządowy i media. Celem projektu TOGETAIR jest podjęcie dyskusji na temat ochrony środowiska i wspieranie racjonalnych ekonomicznie celów polskiej polityki klimatycznej.  

-„Innowacyjne pomysły i strategie wdrażania GOZ w biznesie są kluczowe dla ochrony środowiska. Konsekwentnie realizowane mogą stać się przykładem i realną zmianą. Zmianą, której społecznie i biznesowo potrzebujemy. Modele gospodarcze ewoluują, tak jak ewoluuje nasza świadomość i odpowiedzialność wobec środowiska. Uhonorowanie laureatów konkursu Stena Circular Economy Award podczas IV edycji TOGETAIR 2023 to świetna okazja do współpracy, dyskusji i dzielenia się best practices”– mówi Agata Śmieja, Prezes Fundacji Czyste Powietrze i Dyrektor Generalny TOGETAIR

Trwa szósta edycja konkursu Stena Circular Economy Award, w której nagradzane są przedsiębiorstwa wdrażające bądź promujące rozwiązania z obszaru gospodarki obiegu zamkniętego oraz studenci, którzy mają pomysł na wprowadzenie GOZ do biznesu lub społeczeństwa. Aby wziąć udział w konkursie należy do 12 lutego wypełnić formularz konkursowy. Zgłoszenia można składać w trzech kategoriach konkursowych: przedsiębiorstwa wdrażające GOZ, przedsiębiorstwa promujące idee GOZ oraz studenci mający pomysł na promocję lub wdrożenie GOZ. Nadesłane projekty zostaną ocenione przez Jury, w którego skład wchodzą:
Piotr Bruździak Stena Recycling Polska, Małgorzata Greszta Kampania 17. Celów, prof. Bolesław Rok Akademia Leona Koźmińskiego i Instytut Innowacyjna Gospodarka, Michał Mikołajczyk „Rekopol” Organizacja Odzysku Opakowań, Marzena Strzelczak Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Michał Dąbrowski Polska Izba Gospodarki Odpadami, Paulina Górska eko aktywistka, edukatorka, influencerka i blogerka, prowadząca podcast „Lepszy klimat”, Agnieszka Zielińska Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza, Bartłomiej Kozek – Ekspert ds. zrównoważonego rozwoju.
W konkursie nagradzane są projekty, które przedstawiają najciekawsze i najbardziej efektywne rozwiązania z zakresu gospodarki cyrkularnej.  
Chcąc wesprzeć wszystkich zainteresowanych konkursem, Stena Recycling organizuje 31 stycznia, o godzinie 10:00 webinar poświęcony wskazówkom na temat poprawnego uzupełniania wniosków konkursowych. Szczegóły dotyczące webinaru oraz formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie: www.stenarecycling.pl/scea. 

O konkursie Stena Circular Economy Award

Konkurs Stena Circular Economy Award został zainicjowany przez Stena Recycling w 2017 roku i jest pierwszym konkursem w Polsce, który ma na celu nagrodzenie firm – Liderów GOZ – które wdrażają lub promują gospodarkę obiegu zamkniętego. Swoje praktyki mogą zgłaszać zarówno start-upy jak i większe przedsiębiorstwa działające w Polsce. W poprzednich edycjach Liderami GOZ zostały między innymi takie firmy jak: Kaufland, IKEA Retail, Orange, woshwosh, North.pl czy Studio 102. 
W ramach konkursu nagradzani są także studenci, którzy mają pomysł na promocję lub wdrażanie GOZ do społeczeństwa lub biznesu. Dzięki temu tworzymy platformę do wymiany doświadczeń i edukacji. Udział w konkursie stanie się nich szansą na zaprezentowanie swojego projektu biznesowi oraz na uzyskanie dofinansowania pozwalającego na realizację projektu.
Inicjatywa Stena Circular Economy Award została między innymi nagrodzona certyfikatem Świadomego Wyboru Newsweeka 2021 w kategorii „Zmieniamy Świat na Lepsze” oraz wyróżniona w X edycji Listków CSR Polityki.
Nabór do VI edycji konkursu trwa od 09.01 do 12.02.2023.

Stena Recycling

 Od 2001 roku Stena Recycling oferuje kompleksowe rozwiązania w dziedzinie zarządzania odpadami, recyklingu oraz usług środowiskowych. Przetwarza odpady i dostarcza nowe materiały do różnych gałęzi przemysłu. Wspólnie z klientami zbiera i poddaje recyklingowi wszelkie odpady poprodukcyjne, dając materiałom nowe życie w kolejnych produktach. Stena Recycling działa w 15 lokalizacjach w Polsce, każdego roku przetwarza ponad 800 tysięcy ton odpadów pochodzących z działalności biznesowej i przemysłowej, uzyskując z nich nowe surowce. We wszystkich obszarach swojej działalności Stena Recycling kieruje się filozofią CARE, czyli dbałością o klientów, pracowników, biznes i zasoby, a także o środowisko i społeczeństwo.