ANNA MOSKWA - Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2024
Przejdź do treści
  • English

ANNA MOSKWA

Minister Klimatu i Środowiska

Absolwentka stosunków międzynarodowych, socjologii i ekonomii na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej, Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i Uniwersytecie Warszawskim.
Prowadziła własną działalność gospodarczą na krajowym i międzynarodowym rynku pracy – HR, rekrutacja, przetargi rynkowe, fundusze unijne na rynku pracy i innowacji. Doświadczona w pozyskiwaniu i zarządzaniu funduszami unijnymi od 1999 roku pełniła funkcję Wiceprezesa i Prezesa Europejskiego Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw, jednej z największych polskich organizacji pozarządowych działających w obszarze edukacji międzykulturowej, pomocy rozwojowej i rynku pracy. Przez wiele lat była odpowiedzialna za współpracę międzynarodową, głównie w Europie, ale także poza kontynentem. Pełniła funkcję prezesa firmy audytorskiej i szkoleniowej Instytut Jakości i Rozwoju.
Ostatnio pracowała jako dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, a następnie jako wiceminister w tym samym ministerstwie. Biegle posługuje się językiem angielskim, francuskim i hiszpańskim.

Translated with DeepL