EWA JANCZUKOWICZ­-CICHOSZ - Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2024
Przejdź do treści
  • English

EWA JANCZUKOWICZ­-CICHOSZ

Ekspertka ds. zrównoważonego rozwoju LPP

Ewa Janczukowicz-Cichosz odpowiedzialna w LPP za analizę rynku w poszukiwaniu szans na rozwój spółki w duchu zrównoważonego rozwoju. Kreatorka inicjatyw odpowiadających na wyzwania środowiskowe w branży tekstylnej oraz ekspertka z zakresu mitygacji ryzyk klimatycznych. Ściśle współpracuje z dyrektorem ds. ESG w zakresie wdrażania rozwiązań z tego obszaru, jak również komunikowania efektów realizacji strategii zrównoważonego rozwoju LPP „For People For Our Planet”.

Posiada szeroką wiedzę z obszaru ekonomii cyrkularnej oraz zrównoważonego rozwoju zdobytą m.in. w trakcie programu From Linear to Circular, organizowanego przez Fundację Ellen MacArthur oraz Circular Econony realizowanego na Politechnice w Delft (Holandia).

Wieloletni członek Rady Programowej Festiwalu Gdynia Design Days oraz zastępca dyrektora Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni, gdzie pełniła rolę m.in. propagatorki wykorzystania designu w biznesie, rozwiązań zrównoważonych oraz inkluzywnych ze szczególnym uwzględnieniem gospodarki obiegu zamkniętego.

Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, wydziału Zarządzania oraz studiów podyplomowych z obszaru Public Relations na Politechnice Gdańskiej i Zarządzania Projektem w Szkole Głównej Handlowej w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego.