Łukasz Dziamski - Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2024
Przejdź do treści
  • English

ŁUKASZ DZIAMSKI

Adwokat

Adwokat wpisany na listę Izby Adwokackiej w Warszawie. Doradza klientom korporacyjnym i indywidualnym w sektorze nieruchomości oraz inwestycji budowlanych, w tym z zakresu odnawialnych źródeł energii. Pełnomocnik przed organami administracji publicznej oraz sądami administracyjnymi. Specjalizuje się w publicznym prawie nieruchomości, prawie ochrony zabytków, prawie ochrony środowiska, zagadnieniach styku regulacji prawa cywilnego i administracyjnego oraz postępowaniu administracyjnym i sądowoadministracyjnym.

Doradzał jednostkom samorządu terytorialnego w sprawach gospodarki nieruchomościami oraz współpracował w charakterze eksperta z Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji (program „Dobre Prawo – Sprawne Rządzenie”), Państwową Komisją Akredytacyjną (obecnie: Polska Komisja Akredytacyjna) oraz Towarzystwem Opieki nad Zabytkami Oddział w Warszawie.

Laureat nagrody specjalnej w konkursie „Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2020”. W 2019 r. wyróżniony rankingu Legal 500 EMEA tytułem Next Generation Lawyer w kategorii Construction, w 2020 r. oraz w 2021 r. w tymże rankingu uzyskał indywidualną rekomendację jako specjalista w zakresie prawa ochrony zabytków. Autor publikacji książkowych i artykułów, jak też komentarzy dla Dziennika Gazety Prawnej, Rzeczpospolitej oraz portalu Prawo.pl.