MARIUSZ WAWER - Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2024
Przejdź do treści
  • English

MARIUSZ WAWER

Przewodniczący Komitetu Zrównoważonego Rozwoju w Amcham, Dyrektor ds. Relacji Rządowych i ESG w 3M

Jest odpowiedzialny za koordynację działań wszystkich podmiotów 3M w Regionie Europy Wschodniej w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz relacji z kluczowymi interesariuszy i organizacjami branżowymi. Wspiera realizację globalnych inicjatyw i programów 3M, prowadząc dialog z interesariuszami zewnętrznymi, w tym administracją publiczną, partnerami biznesowymi, stowarzyszeniami branżowymi i społecznościami lokalnymi.

 

Mariusz jest też członkiem europejskiego i globalnego zespołu Sustainability w 3M, w ramach którego reprezentował firmę na światowych konferencjach klimatycznych COP w Katowicach (2018) i Madrycie (2019).

 

Od wielu lat  pełni też funkcję Przewodniczącego Komitetu Sustainability & ESG w Amerykańskiej Izbie Handlowej w Polsce, a także jest członkiem Komitetu Sterującego ONZ Global Compact Oddział w Polsce.

 

Przed dołączeniem do 3M przez wiele lat pracował w firmach doradczych m.in. w Deloitte oraz był dziennikarzem w czołowych polskich mediach. Jest absolwentem Wydziału Prawa UKSW w Warszawie.