WOJCIECH PACZYŃSKI - Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2024
Przejdź do treści
  • English

WOJCIECH PACZYŃSKI

Dyrektor Marketingu i Rzecznik Prasowy Polska Press

Był związany ze spółkami z branży przemysłowej, usługowej, logistycznej, a także technologicznej. Przez lata związany z branżą elektromobilności, w której odpowiadał za strategie marketingowe producentów stacji ładowania EV oraz projektów B+R związanych z napędami elektrycznymi.  Pełnił funkcje związane z budowaniem oraz realizacją strategii komunikacji i marketingu dla produktów i usług oferowanych na rynku polskim oraz globalnym. Posiada wieloletnie doświadczenie związane z rebrandingiem Spółek, a także wdrażaniem działań uwzględniających potrzeby biznesowe organizacji. Był odpowiedzialny za komunikację w zakresie procesów transformacji cyfrowej firm. Posiada ekspercką wiedzę oraz świadomość narzędzi komunikacji z klientami – zarówno w kanale B2C, jak i B2B. Kompetencje te łączy się ze znajomością branży medialnej. Swoją karierę zawodową rozpoczął jako dziennikarz. Jest autorem kilkudziesięciu reportaży i filmów dokumentalnych. Współpracował
z ogólnopolskimi redakcjami programów reporterskich Telewizji Polskiej S.A.

W Polska Press Grupie jest odpowiedzialny za opracowanie oraz wdrożenie strategii komunikacji i marketingu we wszystkich obszarach działania Spółki – zarówno w produktach reklamowych, online, jak i tych, związanych z gazetami i magazynami drukowanymi.

Wojciech Paczyński ukończył studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna, ze specjalizacją zarządzania komunikacją w biznesie, na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest też absolwentem studiów podyplomowych Executive Master of Business Administration (MBA).