YVON SLINGENBERG - Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2024
Przejdź do treści
  • English

YVON SLINGENBERG

Dyrektor ds. strategii, analizy i planowania oraz dyrektor ds. innowacji niskoemisyjnych, odpornej gospodarki w Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Klimatycznej Komisji Europejskiej

Yvon Slingenberg jest dyrektorem ds. strategii, analizy i planowania oraz dyrektorem ds. innowacji niskoemisyjnych, odpornej gospodarki w Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Klimatycznej Komisji Europejskiej.

 

Od końca 2020 r. była odpowiedzialna za strategię klimatyczną, zarządzanie i emisje z sektorów niehandlowych, w tym za różne części pakietu wniosków “Fit for 55”, a także za wkład DG CLIMA w działania na rzecz odbudowy i odporności.

Wcześniej była dyrektorem do spraw międzynarodowych.

 

W latach 2015-2016 pełniła funkcję głównego doradcy w gabinecie komisarza Ariasa Cañete’a ds. klimatu i energii.

Wcześniej była kierownikiem działu ds. wdrażania unijnego systemu handlu uprawnieniami do emisji i polityki chemicznej (REACH) w Dyrekcji Generalnej ds. Środowiska.

Pracowała również w gabinecie komisarz Wallström ds. środowiska i klimatu (2002-2003), w międzynarodowych negocjacjach klimatycznych (1998-2002) oraz w dziale ds. gospodarki odpadami.

 

Yvon jest holenderską prawniczką z dyplomem z prawa międzynarodowego (specjalizacja w zakresie prawa ochrony środowiska) na Uniwersytecie w Amsterdamie. Mówi po holendersku (ojczysty), angielsku, francusku, niemiecku i hiszpańsku.