DR GRZEGORZ KINELSKI - Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2024
Przejdź do treści
  • English

DR GRZEGORZ KINELSKI

Członek Zarządu VECP, spółki z Grupy VEOLIA w Polsce

Adiunkt w Katedrze Zarządzania, Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Członek Zarządu VECP spółki z Grupy VEOLIA w Polsce. Ekspert w dziedzinie energetyki, nauk ekonomicznych oraz nauk o zarządzaniu. Praktyk, łączący wieloletnie doświadczenie zawodowe z nauką.

W swojej karierze zawodowej, którą rozpoczął w Górnośląskim Zakładzie Energetycznym, pracował na wielu szczeblach organizacji. Pełnił funkcje zarządzające w takich koncernach jak Vattenfall, Tauron, PKP Energetyka czy Enea. Jest członkiem Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej oraz Rady Zarządzającej Towarzystwa Obrotu Energią. Należy również do IEEE oraz do IAEE (International Association for Energy Economics z siedzibą w Cleveland w USA), międzynarodowej organizacji zrzeszającej ekonomistów z sektora energetyki. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

Jest autorem ponad 50 publikacji naukowych w dziedzinie Ekonomii oraz Nauk o Zarządzaniu i Jakości. Głównym obszarem badań Grzegorza Kinelskiego są procesy związane ze zrównoważonym rozwojem, dekarbonizacją w odniesieniu do zmian efektywności i konkurencyjności przedsiębiorstw energetycznych, a także zarządzanie organizacją z wykorzystaniem technologii kognitywnych, sieciowości i mobilności.